با توجه به ایام پرخیر و برکت  دهه فجر لازم دانستم درباره بزرگ مرد تاریخ امام روح الله مطالبی نوشته و به موضع امام در باره بهاییت،نفوذ آنها در حکومت و انجمن حجتیه بپردازم،امیدکه خداوند تبارک و تعالی ما را در راه آن پیر سفر کرده و البته در راه حضرت صاحب الزمان (عج)ثابت قدم بدارد انشا الله

زیرکی و سیاست پر از درایت  امام خمینی

حضرت امام خمینی(ره) با درایت و هوشیاری، خطر بهائیان را برای اسلام و کشور، جدی دانسته و در درجه اول به روحانیت سفارشی اکید کرد که مردم را از این خطر آگاه کنند. آن بزرگوار، در دیداری خطاب به علمای یزد چنین فرمود:آقایان باید توجه فرمایند که بسیاری از پست‌های حسابی به دست این فرقه است، که حقیقتاً عمال اسرائیل هستند. خطر اسرائیل، برای اسلام و ایران بسیار نزدیک است. پیمان با اسرائیل در مقابل دول اسلامی، یا بسته شده یا می‌شود. لازم است علمای اعلام و خطبای محترم، سایر طبقات را آگاه فرمایند که در موقعش بتوانیم جلوگیری کنیم. امروز، روزی نیست که به سیره سلف صالح بتوان رفتار کرد. با سکوت و کناره‌گیری همه چیز را از دست خواهید داد. [1] .

حضرت امام از تسهیلات دولت برای مسافرت دو هزار نفر یا بیشتر از فرقه ضاله، به همراه پرداخت ارز و تخفیف بلیت برای سمیناری که در لندن تشکیل می دهند، و در مقابل، مشکلاتی که برای "حجاج بیت الله الحرام"، ایجاد می‌کنند، انتقاد کرده و آن را شاهدی بر سوء نیت دولت گرفتند. [2] .

البته روزنامه دنیا (سال 19، شماره 741، در 7 / 2 / 1342) از عزیمت دو هزار زن و مرد بهائی از فرودگاه مهرآباد به لندن خبر داد که دولت، به هر نفر، پانصد دلار به نرخ دولتی ارز پرداخت نمود. علت عزیمت، اجتماع پانزده هزار نفری بهائیت در 8 اردیبهشت 42 برای معارفه گروه نُه نفری رهبران بهائیان بود. [3] .

حضرت امام در ادامه موضعگیری‌ها فرمودند:

دو هزار نفر را با کمال احترام، با دادن پانصد دلار ارز به هر یک (پانصد دلار از مال این ملت مُسلِم به بهائی داده‌اند)،... [و] به هر یک، هزار و دویست تومان تخفیف هواپیما [داده‌اند که اینها]، چه بکنند؟ بروند در جلسه‌ای که بر ضد اسلام در لندن تشکیل شده است، شرکت کنند. [4]  

در جای دیگر- با ذکر همین ماجرا - از تخفیف بیست و پنج میلیون تومانی شرکت نفت به ثابت پاسال، (بهایی معروف) سخن به میان آورده و می‌فرماید:

این وضع نفت ما، این وضع ارز مملکت ما، این وضع هواپیمایی ما، این وضع وزیر ما، این وضع همه ما، سکوت کنیم باز؟ هیچ حرفی نزنیم؟ حرف هم نزنیم؟ ناله هم نکنیم؟... این سکوت مرگبار، اسباب می‌شود که زیر چکمه اسرائیل، به دست همین بهائی‌ها، این مملکت ما، نوامیس ما پایمال شود. وای بر ما، وای بر این اسلام، وای بر این مسلمین! ای علما ساکت ننشینید!... استقلال مملکت وًً121 اقتصاد آن، در معرض قبضه صهیونیست‌ها است که در این حزب بهائی ظاهر شدند، و مدتی نخواهد گذشت که با این سکوت مرگبار مسلمین، تمام اقتصاد این مملکت را با تأیید عمال خود، قبضه می‌کنند و ملت مسلمان را از هستی در تمام شؤون، ساقط می‌کنند. تلویزیون ایران، پایگاه جاسوسی یهود است و دولت‌ها ناظر آن هستند و آن را تأیید می‌کنند.... [5] .

امام خمینی انجمن حجتیه

انجمن حجتیه در بزرگ جلوه دادن بهائیان بطور ناخود آگاه، سهم داشته، چه اینکه خود بهائیان سعی داشتند با ارائه آمار و ارقام نادرست، خود را بزرگ جلوه دهند.

به هر تقدیر، بهائیت و رهبران بهائیان در خدمت دشمنان اسلام بودند، و به همین دلیل است که غرب و امریکا از آنان حمایت می کند، و بقول امام خمینی (ره):

«اگر ما دلیلی نداشتیم که اینها جاسوس آمریکا هستند، جز طرفداری ریگان از آنها، کافی بود»

بهائیت یک حزب است نه یک مذهب که مورد پشتیبانی انگلستان و بعد از آن امریکا بوده و هستند، و ماهیتی جاسوسی دارند، زیرا که در سایه رژیم صهیونیستی و با حمایت انگلیس و امریکا به حیات خود ادامه داده است.

با توجه به ایام پرخیر و برکت  دهه فجر لازم دانستم درباره بزرگ مرد تاریخ،حضرت آیت الله العظمی امام روح الله مطالبی نوشته و به موضع امام در باره بهاییت بپردازم،امید خداوند تبارک و تعالی که ما را در راه آن پیر سفر کرده ثابت قدم بدارد انشا الله

واکنش امام خمینی به نفوذ بهائیان در امور مملکتی

حضرت آیت الله خمینی (ره) در سالهای 1340 تا 1342 با دوراندیشی و ژرف نگری متوجه خطرات تصویب این قوانین شدند و با درک عمیق از نقشه های اسرائیل و با شناختی که از ماهیت و اهداف بهائیت داشتند با ایراد سخنرانی ها و یا ارسال نامه برای علمای بلاد و یا گفتگو و ملاقات با اشخاص و بعضی مقامات دولتی مبادرت به افشای توطئه های آمریکا؛ اسرائیل و رژیم پهلوی نمودند. 

ایشان در ارتباط با توطئه ها و نقشه های بهائیت؛ بر محورهای زیر تاکید داشتند: 

الف- ارتباط و پیوند اسرائیل و بهائیت 

ب- زمینه سازی برای نفوذ بهائیان از طریق قانون انجمن های ایالتی و ولایتی 

ج- تأثیرپذیری انقلاب سفید شاهانه از تعلیمات بهائیت 

د- خطرات به دست گرفتن حکومت پهلوی توسط بهائیان 

ه- نفوذ بهائیت در رسانه های عمومی و فرهنگ جامعه ایران 

و- همکاری و همگامی حکومت پهلوی برای تشکیل نخستین بیت العدل و تشکیلات رهبری جهانی بهائیان در شهر لندن با کمک دولت غاصب اسرائیل. 

اکنون بتدریج و با ارائه اسناد و مدارک متقن (مندرج در کتاب صحیفه نور) از واکنش های امام خمینی (ره) به جریان خطرناک بهائیت آشنا می شویم. 

 

 

[1] صحیفه ی نور، ج 1، ص 44.

[2] روح الله حسینیان، سه سال ستیز مرجعیت شیعه، ص 168.

[3] محمد حسن رجبی، زندگینامه ی سیاسی امام خمینی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، تهران، 1378 ش، ص 256.

[4] صحیفه ی نور، ج 1، ص 12.

[5] همان، ص 34-35.طبقه بندی: عمومی، 
کلمات کلیدی: امام خمینی، بهاییت، چرا بهایی نیستم، بهایی پژوهی، زیرکی، حکومت، دهه فجر، بهمن ماه، 22بهمن 90، میثم رسولی، 2013،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در چهارشنبه 19 بهمن 1390 توسط بهایی پژوه