Logo   با توجه به اکران فیلم شکارچی شنبه در کشور برخوددانستم که درباره آن مطالبی عنوان کنم و توضیحات جامعی در این باره آورده باشم، که البته این فیلم و داستان آن به بهاییت هم مربوط می شود که امیدوارم مورد استفاده شما دوستان عزیز قراربگیرد.

و اما چند دلیل آقای شیخ طادی سازنده این فیلم را در اینجا عنوان می کنم که دلایل از این قرارند:

انگیزه اصلی من در ساخت‌ «شکارچی شنبه» دفاع از مرزهای فرهنگی بود
در این نشست، شیخ‌طادی بیان داشت: یکی از انگیزه‌های اصلی ساخت این فیلم دفاع از مرزهای فرهنگی بود، و «شکارچی شنبه» جزیی از یک سه‌گانه است که ممکن نیست کسی به دنبال ساخت نسخه‌های بعدی آن برود، حتی آقای شمقدری گفتند که من این فیلم را نمی‌فهمم، این در حالی است که ما می‌توانستیم با این فیلم یک حصار دفاعی داشته باشیم به جای مشت هوا کردن و شهاب وار حرکت کردن.
وی افزود: قرار بود تولید این فیلم نقشی پیش‌گیرانه داشته و انگیزه تولید فیلم علیه ایران را کم کند و به دلیل هجمه مدام دشمن به مرزهای فرهنگی احتیاج به زنجیروار بودن تولید این فیلم بسیار احساس می‌شد، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

اخبار واصله حکایت از آن دارد که فرقه ضاله "بهائیت" در تلاشی تازه..

دوستان ادامه را حتما مطالعه کنید

قصد افزایش پیروانش را دارد و از این رو اقدام به راه‌اندازی کانال فارسی زبان جدیدی با محوریت علنی بهاییت در کشور آمریکا كرده است.

نام این کانال عصر امروز است که این کانال که از لس آنجلس پخش می‌شود، در برنامه‌هایی ویژه و در قالب گزارش و گفت‌وگو به تبلیغ اهداف و آیین‌های فرقه بهایی می‌پردازد که به عنوان نمونه می‌توان به گزارش این شبکه از مراسم عید رضوان و دیگر آئین های این فرقه ضاله اشاره کرد.
 
گفت‌وگو با مردان و زنان  فارسی زبان که به این فرقه پیوسته‌اند و تشریح دلایل آن ها برای همکاری با این فرقه ضاله یکی دیگر از اقدامات این شبکه در جهت ترویج بهائی گری در میان فارسی زبانان و به ویژه مسلمانان کشورمان می‌باشد.

از سوی دیگر، چندی پیش این تلاشها در عرصه رادیو نیز با راه‌اندازی رادیو ماهواره‌ای "بهایی" شکل جدی‌تری به خود گرفته بود .

گسترش سریع بهائیت در دوره پهلوی دوم با استفاده از امکانات عمومی کشور و تلاش بی وقفه آنان درجهت ضربه زدن به سنت های دینی و اجتماعی و منافع ملت ایران، واکنش جدی مردم و طبقات مختلف جامعه را به دنبال داشت.

روحانیت و مرجعیت شیعه درطول تاریخ به مسائل و حوادث، اشخاص، فرقه ها، احزاب، ملل و نحل مختلف با نگاهی دینی و موضعی از جایگاه مذهب نگریسته اند.
 
نگاه مرجعیت شیعه بعد از شهریور۱۳۲۰ به بهائیت نیز نگاهی دین مدارانه بود؛ چون بهائیان را گروهی بدعت گذارو دین ساز می دانستند که مکتب آنها برهیچ بنیاد دینی و کتاب آسمانی بنیان نیافته بود، با آن مخالفت می کردند.

افزون برآن، به دلیل وابستگی بهائیان به استعمارخارجی و استبداد داخلی و سوء استفاده بهائیان از این موقعیت، حساسیت عالمان شیعی مضاعف گردید.

در طول چند دهه گذشته از انقلاب شکوهمند اسلامی در کشورمان ، فرار سران فرقه ضاله بهائیت از کشور و پناه گرفتن آن ها در آغوش اسرائیل و آمریکا موجبات این امر را برای آنها فراهم ساخت تا با پشتیبانی "بیت العدل" در مرکز اسرائیل و با دریافت بودجه های هنگفت از سران آمریکا و رژیم صهیونیستی این فرقه بتواند جان تازه ای را به خود بدهد.

در طول دو دهه اخیر نفوذ در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و راه اندازی چند شبکه برای تبلیغ و گسترش آیین ضاله بهائت در دستور کار سران این فرقه  قرار گرفت .

شبکه ایران آریایی جدید ترین شبکه ای است که با دریافت بودجه مستقیم از "بیت العدل " وظیفه مظلوم نمایی برای بهائیان را در میان مردم ایران عهده دار است و با پخش برنامه هایی که در آن به حقوق نا نوشته بهائیان در ایران اشاره دارد سعی در القای این نکته دارد که پیروان فرقه ضاله بهائیت در ایران دراکثریتی بیشتر از اهل تسنن هستند اما از حقوق مشابه برخوردار نیستند
.

*شکارچی شنبه» پاسه یک سؤال 12 ساله است
این کارگردان در خصوص روند شکل‌گیری فیلمنامه خاطر نشان کرد: «شکارچی شنبه» حاصل حدوداً 10 تا 12 سال کار پژوهشی است که بدون نوشتن، فقط به عنوان یک سؤال بزرگ در ذهن من مطرح بود؛ این که چگونه رژیمی همانند رژیم نظامی اشغالگر قدس می‌آید و حرکت‌های بزرگی در سراسر جهان انجام می‌دهد و این‌چنین با قدرت و تأثیرگذار اهداف خود را در تمامی ملت‌ها و حکومت‌ها هر یک به شکلی محقق می‌سازد؟
وی ادامه داد: این چرایی در ذهن من تبدیل به سؤالی بی‌پاسخ بود؛ این که چرا یک دشمن با این قدرت وجود دارد؟ این میزان از قدرت را از کجا به دست آورده است و با توجه به این که ما رژیم‌های مختلفی در طول تاریخ داشته‌ایم، چرا هیچ‌ یک از آنها به این میزان از قدرت ظاهر نشده‌اند...
شیخ‌طادی اظهار داشت: رسیدن به پاسخ این چرایی بزرگ مدت زمان زیادی را از من گرفت تا برخی از پاسخ‌ها را برایش پیدا کردم، چرا که منابع حقیقی، واقعی و نزدیک به واقعیت در کشور وجود نداشت، منابعی محدودی هم که بود عموماً یا در خفا بود، یا دیر پیدا می‌شد یا اغلب اصرار بر این بود رژیم یهود و رژیم صهیونیستی رژیمی کاملاً نظامی است، اما براساس تحقیقات بسیار زیاد به این برآیند رسیدم که دشمنی با این درجه از قدرت و سیطره‌ جهانی دارای پایه‌های ایدئولوژیک و مبتنی بر مذهب است و رژیم صهیونیستی یک رژیم سیاسی یا نظامی نیست؛ بلکه یک نظام مذهبی، سیاسی، نظامی است.

* صهیونیسم بر دین سیاسی اصرار دارد تا سیاست دینی
شیخ‌طادی در ادامه نشست فارس تأکید کرد: صهیونیست‌ها خود نیز معتقد هستند که «ما سیاست دینی نداریم ما دین سیاسی داریم و از دینی پیروی می‌کنیم که دینی سیاسی است» و ازماجرا از اینجا آغاز شد و برایم جذاب بود که جزئی‌تر و جد‌ی‌تر به این قدرت جهانی بپردازم.
کارگردان «سینه سرخ» خاطرنشان کرد: همان طور که می‌دانید برای بررسی هر ایدئولوژی، باید وارد پایه‌های فکری آن ایدئولوژی شویم، ریشه‌های آن را پیدا کنیم، ریشه‌ها معمولاً در جاهایی است که آموزش و فکر تزریق می شود، مکان‌هایی که فکر تدریس و فکرسازی، تصمیم‌گیری انجام می‌شود و در رژیم صهیونیستی، این مکان فکرسازی جز در مراکز مذهبی، مدارس دینی و دانشگاه‌های آنها نبود، بنابراین هر قدر جلوتر رفتم دیدم که بهترین جایی که امکان دارد در مورد این رژیم صحبت کرد مراکز مذهبی آنهاست.

*در مکان‌های فکرسازی صهیونیست سرک کشیدیم
وی ادامه داد: البته این طور تفکرات در سرار تاریخ و حتی در آینده نیز وجود داشته و ممکن است به سراغ خود ما هم بیاید، بنابراین رفتیم در مکان‌های فکرسازی آنها سرک کشیدیم تا ببینیم آدم‌ها کجا اشتباه می‌کنند و چه رخ داده که یک عده‌ای فکر می‌کنند که حقیقت و هر آنچه در هستی رخ داده برای آنها خلق شده است و چه اتفاقی رخ می‌دهد که عده‌ای بشر این‌گونه فکر می‌کنند و در این کندو کاو متوجه شدیم این تفکرات ریشه در یک اعتقاد بسیار کهن دارد و از آنجا انحرافاتی به تدریج شکل گرفته که مربوط به کتب و برخی مسائل یهود است.
وی در ادامه گفت: این سیر پاسخگویی به سؤالات ذهنی‌ام که از 12 سال پیش در اولین سفرم به لنبان (چند ماه پس از عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی) به تدریج کامل شد و حاصل این شد که احساس کردم حالا زمان نوشتن یک فیلمنامه روشنگر است، فیلمنامه‌ای که 3 بار آن را بازنویسی کردم، فیلمنامه‌ای که فکر می‌کردم قرار است حجابی را از این رژیم بردارد. این اتفاق باید عادلانه و منصفانه می‌بود یعنی در وهله نخست دشمن‌شناسی و در مرحله بعد درک دشمن.

* باید خود را به جای «خاخام» یهودی می‌گذاشتم
به گزارش فارس، شیخ‌طادی خاطر نشان کرد: نخست باید دشمن را شناخت، در این زمینه اطلاعات خوبی در کشور وجود داشت اما صرف دشمن‌شناسی نمی‌توانستم فیلمنامه‌ای منصفانه بنویسم چراکه ما باید خودمان را جای یک خاخام بگذاریم و ببینیم که چه تصمیمی می‌توانیم بگیریم، جایی که قاتل آدم‌ها بر اساس ایدوئولوژی خود قتل‌‌های عجیب غریب انجام بدهد، باید حتما جای وی قرار می‌گرفتیم و این کار از لحاظ روحی کار بسیار سخت و بدی بود، البته چاره‌ای نبود، نمی‌توانستیم بدون این روش، آن را درک کنیم.
وی ادامه داد: چنین شرایطی برای بازیگران ما نیز ایجاد شد، گرچه به انتقال اطلاعات در مدت زمانی کوتاه، به دلیل حجیم بودن تحقیقات سخت بود اما ضروری بود چراکه تمامی عوامل باید به این باور می‌رسیدند که قرار است چه کاری انجام دهند، بسیار خوشحالم که هیچ یک از همکارانم صرفاً برای مسائل مالی اعلام آمادگی نکردند به سؤالات و مجهولات دوستان پاسخ داده شد، آزاد بودند و نهایتاً آگاهانه و به انتخاب خود وارد این پروژه شدند.

* وظیفه به قصه رسیدن کار سختی بود، اما انجامش دادیم
این کارگردان در بخش دیگری از نشست فارس اظهار داشت: از موضوع و یک وظیفه به یک قصه رسیدن کارسختی است، اما با تمام سختی ما تلاش کردیم این هدف محقق شود، همان طور که می‌دانید یک کشور دارای مرزهای جغرافیایی و فرهنگی است واگر بگوئیم تنها مرزهای جغرافیایی آن مهم است به خطا رفته‌ایم و ما دچار بحران شده و مدیریت این شرایط هم، چیزی جز مدیریت بحران نخواهد بود، بنابراین باید بگویم متأسفانه مرزهای فرهنگی ما رها شده و در معرض تاخت و تاز قرار گرفته است.
وی در ادامه گفت: فیلم‌های زیادی علیه ایران ساخته شده بود که من را به شخصه آزار می‌داد، زمانی که احساس کنید به حریم‌هایتان تجاوز شده است و حرفی نزنید از درون سقوط خواهید کرد و در این شراط جامعه دچار بی‌غیرتی می‌شود و من به چشم دیدم که این ماجرا به صورت یک دمل در‌آمده است و نیاز به دفاع را در خود احساس کردم، البته تلاش کردم این دفاع منصفانه ‌و بر پایه آگاهی انجام شود.

واما نظر شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در باره این فیلم:

نمایش جهانی «شکارچی شنبه» ضربه مهلکی به رژیم صهیونیستی وارد می‌کند

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در ادامه تشریح کرد: زمانی که این فیلم را تماشا کردم با توجه به اطلاعاتی که نسبت پروتکل‌های صهیونیستی داشتم؛ حقیقتاً آن را در لایه‌های عمیق اندیشه و تفکر ضد صهیونیستی دانستم به ویژه این که بعدها در طی صحبت‌هایی که با آقای شیخ‌ طادی داشتم متوجه شدم وی در این‌باره تحقیقات وسیع و پنهانی انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ بنابراین تلاش ۱۱ ساله پنهانی‌ وی باعث شده صهیونیست‌ها تا قبل از اکران آن، از خود هوشیاری و عکس‌العملی نشان ندهند، اما به محض نمایش «شکارچی شنبه» در جشنواره فیلم فجر عکس‌العمل شبکه‌های صهیونیستی آغاز شد.

شاکری در پایان گفت: با تمام این اوصاف با توجه به موج بیداری اخیری که در جهان اسلام ایجاد شده به نظرم اکران جهانی این فیلم می‌تواند ضربه مهلکی به رژیم صهیونیستی وارد کند.

 
طبقه بندی: ایران وبهاییت،  معرفی بهاییت،  اخبار بهاییت، 
کلمات کلیدی: شکارچی شنبه، بهاییت، سلوک بهایی، بها الله، آمریکا، اسرائیل، بهایی، عباس افندی، روحیه مکسول، عید رضوان، عص امروز، ماهواره، شبکه ماهواره ای بهاییت، صهیونیسم، فرقه ضاله بهاییت، سینما و فیلم شکارچی شنبه، سینما، ایران،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در چهارشنبه 27 مهر 1390 توسط بهایی پژوه
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic