چند وقت پیش یک پیام خصوصی را در این وبلاگ دیدم که در آن نوشته شده بود:

" هر چقدر شما ایراد و تناقض از آئین بهائی بگیرید، میشه هزار برابرش از اسلام گرفت، با این کار به حقیقت نمی رسید."لذا در این بخش قصد داریم بررسی کنیم که آیا دین خدا می تواند اشکال و ایراد داشته باشد؟!

 

قبل از وارد شدن به بحث لازم است ذکر شود که تمامی خوانندگان این وبلاگ شیعه نیستند ، بسیاری از افرادی که مطالب ما را می خوانند از برادران اهل سنت می باشند ، عده ای ارمنی هستند و بعضاً افرادی هم هستند که طبق گفته ی خودشان پیرو هیچ دینی نیستند، بنابراین اگر دوستان بهائی می خواهند مقاله ای بنویسند یا گفتگویی داشته باشند و در کل مطلبی را ذکر نمایند ، بایستی این مسئله را در نظر داشته باشند و بدانند که مطالبشان را فقط شیعیان نمی خوانند.

 

و اما بحث اصلی اینکه آیا دین خدا می تواند اشکال و ایراد داشته باشد؟!

حضرت مولی الوری فرموده اند:

"دین سبب ترقی جمیع ملل است برهان بر آن اینکه چون در ادیان به نظر حقیقت نظر و تحری نمائیم می بینیم دین سبب ترقی و سعادت ملل بوده ..."(  پیام ملكوت - صفحه ۲۰۰)

و در جای دیگر بیان نموده اند:"دین سبب عزّتست ، دین سبب سعادت عالم انسانیست..." 

(بدائع الآثار - جلد ۱‏ - صفحه ۳۰۰)

 

با توجه به مطلب بالا،  اگر دین سبب ترقی و سعادت ملل است پس لازم می باشد که دین خدا عاری از اشکال و ایراد باشد زیرا در غیر این صورت ، دیگر نمی تواند سبب ترقی و سعادت ملل باشد و آنها را به ورطه ی نابودی و گمراهی می کشاند.  

 

همچنین در کتاب دیانت بهائى آئین فراگیر جهانى‏ آمده :

"حضرت بهاء الله بکرّات تاکید فرموده اند که فقط دین الهی قادر است بشر را از نقائص و عیوب خود نجات بخشد ..."( دیانت بهائى آئین فراگیر جهانى‏- ویلیام هاچر و دوگلاس مارتین- صفحه ۱۵۳)

حال اگر قرار باشد که دین خدا دارای اشکال و ایراد باشد ، چگونه می تواند بشر را از نقائص و عیوب خود نجات بخشد؟!

طبقه بندی: اخبار بهاییت، 
کلمات کلیدی: بهای، سلوک بهایی، بها الله، بهاییت، آمریکا، میثم رسولی، 2013،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در شنبه 11 تیر 1390 توسط بهایی پژوه