انقلاب اسلامی ایران از بدو تٲسیس ، نه تنها حقوق اقلیت های دینی را محدود نکرد ، بلکه با آنان با احترام برخورد کرد .در اصل 13 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده است:

" ایرانیان زرتشتی ، کلیمی و مسیحی ، تنها اقلیت های دینی شناخته می شوند که در حدود قانون در انجام مراسم دینی خود آزادند و در احوال شخصیه و تعلیمات دینی بر طبق آیین خود عمل می کنند."

عوامل جریان استکباری ، هر روز شایعه می سازند و از وضعیت بد اقلیت های دینی در ایران سخن می گویند و ممنوع بودن فعالیت فرقه ی ضالّه و استعماری بهائیت را نشان از عدم رعایت حقوق اقلیت های دینی بر می شمارند ؛ اما باید بدانیم که این فرقه ی ضالّه ، دین و مذهب نیست، بلکه گروهی منحرف و وابسته به صهیونیسم  و بیگانگان است و نمی توان به عنوان یک اقلیت دینی از آنان نام برد.

امام خمینی(ره) بهائی ها را یک مذهب نمی دانستند ، ایشان بیان فرمودند:

" بهائی ها یک مذهبنیستند ، یک حزب هستند. حزبی که در سابق انگلستان پشتیبانی آن ها را می کرد و حالا هم آمریکا دارد پشتیبانی می کند."( صحیفه نور، ج17، ص266-267)

در نظریه جدید درباره بهائیان توسط آیت الله روح الله خمینی،  در مصاحبه ای که با پرفسور جیمز کوک رافت James cock roft استاد دانشگاه Ritgers در سال 1978 انجام گرفته و در مجله امور اجتماعی ایالات متحده آمریکا بنام "SEVEN DAYS" در 22 فوریه 1979 صفحه 20 منتشر شده و توسط دکتر ابراهیم یزدی مترجم مورد تٲیید آیت الله خمینی ترجمه شده، چنین ابراز گردیده است:

"سؤال: آیا برای بهائیان  آزادی سیاسی و مذهبی در ظلّ حکومت اسلامی تٲمین خواهد شد؟

 جواب: آنان عوامل سیاسی هستند ، آنان مضرّند و قابل قبول نیستند . "

حالا در این میان در حالی که حمایت و تأیید فرقه ضاله بهائیت یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که جریانات ضدانقلاب و اپوزیسیون به آن می‌پردازند، اخیراً دانشگاه آزاد در اقدامی تأمل‌برانگیز و عجیب، دست به اقدامی برای تأیید این مکتب انحرافی زده است. یكی از خبرگزاری‌های كشور با انتشار یک عکس از این موضوع نوشته است: هر یک از دانشجویان دانشگاه آزاد که برای اولین بار به صفحه شخصی خود در این دانشگاه وارد شده و اطلاعات خود را ویرایش می‌کنند، در کنار محل تولد، محل صدور، وضعیت نظام وظیفه، استفاده از خوابگاه و وضعیت تأهل باید دین خود را نیز قید کند. اما نکته اصلی اینجاست که برخی واحدهای دانشگاه آزاد در کنار ادیانی مانند اسلام، یهودی، کلیمی، زرتشتی و مسیحی، نام فرقه ضاله و انحرافی بهائیت را نیز درج کرده و به نوعی آن را جزو ادیان به شمار آورده است.

                    

این در حالی است كه بهائیت جزو هیچ یك از ادیان و فرقه‌های مذهبی نبوده و یك فرقه سیاسی انحرافی ایجاد شده توسط استعمارگران است كه مأمن اصلی آنان نیز در حال حاضر در سرزمین‌های اشغالی است.

 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، دادستان کلّ انقلاب اسلامی در سال 62 با انتشار اعلامیه ای از دستگیری برخی از بهائیان به اتهام جاسوسی برای بیگانگان پرده برداشته و هرگونه فعالیت تشکیلاتی این فرقه را در ایران ممنوع اعلام کرد و عضویت در تشکیلات بهائیت را جرم به شمار آورد. 

خلاصه کلام اینکه بهائیت دین و مذهب نیست و نمی توان به عنوان یک اقلیت دینی از آنان نام برد.

 

 

با تشکر از توجه شما

 

منابع:

1-  صحیفه نور- امام خمینی

2- چهار مقاله در زمینه بهائیت- دفتر انتشارات اسلام وابسته به جامعه ی مدرّسین حوزه علمیّه قم

3- دانسته ها و ندانسته های یک انقلاب- محسن نصری

 

 

طبقه بندی: عقائد بهاییت،  ردیه،  معرفی كتاب در مورد بهاییت،  ایران وبهاییت، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در یکشنبه 14 فروردین 1390 توسط بهایی پژوه