قیام حضرت امام (ره) علیه آمریکا و انگلیس و رژیم پهلوی در حقیقت قیامی علیه نفوذ و سلطه ی بهائیان هم بود. حضرت امام (ره) بهائیان را به عنوان عوامل صهیونیسم جهانی در ایران شناسائی کرده و اهداف بلند مدت آنان را که از بین بردن اسلام بود تشخیص داده ، و نوک تیز حملات خود را متوجه آنها نیز کرده بود.

پیروزی نهائی انقلاب اسلامی ایران در سال 57 نفوذ حاکمیت جهانی یهود در ایران را از بین برد ، و بزرگترین ضربه را بر شبکه ی بزرگ و در هم تنیده ی بهائیت (عامل اصلی سلطه ی یهود در ایران) وارد نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، دادستان کل انقلاب اسلامی در سال 62 با انتشار اعلامیه ای ، از دستگیری برخی از بهائیان به اتهام جاسوسی برای بیگانگان پرده برداشته و هر گونه فعالیت تشکیلاتی این فرقه را در ایران ممنوع اعلام کرد و عضویت در تشکیلات بهائیت را جرم به شمار آورد.

حرکت توفنده ی انقلاب اسلامی و پس لرزه های سنگین آن ، بسیاری از بهائیان مهاجر را در کشورهای بیگانه ، خصوصاً آمریکا متمرکز ساخت؛ و وابستگی آنان به این کانون استکباری تا آنجا بالا گرفت که به رغم  مصلحت اندیشی اولیه رهبران کاخ سفید مبنی بر عدم حمایت رسمی از این فرقه، رئیس جمهور آمریکا(ریگان) صراحتاً به جانبداری از بهائیان زندانی پرداخت ؛ و دادگاههای انقلاب اسلامی را به علت صدور حکم حبس و اعدام جمعی از سران این فرقه به جرم جاسوسی محکوم کرد.

امام خمینی نیز طی نطقی کوبنده ، جانبداری ریگان از بهائیان دستگیر شده را دلیل بر وابستگی سیاسی آنان به امپریالیسم آمریکا شمرد و آن را مشابه حمایت سوسیال امپریالیسم روسیه از سران دستگیر شده حزب توده دانست ؛ که در واقع ، جنبه حمایت ارباب از خادمان و نوکران خود را داشت. ( صحیفه نور – ج 17- صفحات 266و 267)

از آن پس ، آمریکا و

کشورهای استعماری هم پیمان آن ، پناهگاه رسمی و جولانگاه شدید و آشکار این فرقه گردید.  

در پایان چند نمونه از بیانات امام خمینی(ره) را در مورد بهائیت خدمتتان ارائه می دهیم:

1- سخنرانی تاریخی حضرت امام خمینی در عصر عاشورای روز 13 خرداد 1342 در مدرسه فیضیه:

"اسرائیل نمى‏خواهد در این مملكت دانشمند باشد؛ اسرائیل نمى‏خواهد در این مملكت قرآن باشد؛ اسرائیل نمى‏خواهد در این مملكت علماى دین باشند؛ اسرائیل نمى‏خواهد در این مملكت احكام اسلام باشد.........

آقا، یك حقایقى در كار است، من باز سرم دارد درد مى‏گیرد؛ یك حقایقى در كار است. شما آقایان در تقویم دو سال پیش از این یا سه سال پیش از این بهاییها مراجعه كنید؛ در آنجا مى‏نویسد: تساوى حقوق زن و مرد، رأى عبدالبهاء است؛ آقایان از او تبعیت مى‏كنند. آقاى شاه هم نفهمیده مى‏رود بالاى آنجا، مى‏گوید: تساوى حقوق زن و مرد. آقا! این را به تو تزریق كردند كه بگویند بهایى هستى، كه من بگویم كافر است؛ بیرونت كنند. نكن اینطور؛ بدبخت! نكن اینطور. تعلیم اجبارى عمومى نظامى كردن زن، رأى عبدالبهاء است. آقا تقویمش موجود است، ببینید! شاه ندیده این را؟ اگر ندیده مؤاخذه كند از آنهایى كه دیده‏اند و به این بیچاره تزریق كرده‏اند اینها را بگو. واللَّه، من شنیده‏ام كه سازمان امنیت در نظر دارد شاه را از نظر مردم بیندازد تا بیرونش كنند و لهذا مطالب را معلوم نیست به او برسانند. مطالب خیلى زیاد است، بیشتر از این معانى است كه شما تصور مى‏كنید. مملكت ما، دین ما، در معرض خطر است؛ شما هى بگویید كه «آقایان! نگویید: دین در معرض خطر است». ما كه نگفتیم دین در معرض خطر است، در معرض خطر نیست؟! ما اگر نگوییم شاه چطور است، چطور نیست؟ آقا یك كارى بكنید اینطور نباشد. همه چیز را گردن تو دارند مى‏گذارند. بیچاره! نمى‏دانى آن روزى كه یك صدایى در آمد، یك نفر از اینهایى كه با تو رفیق هستند، رفاقت ندارند. اینها همه رفیق دلارند؛ اینها دین ندارند؛ اینها وفا ندارند ..

تأثرات ما زیاد است؛ نه اینكه امروز عاشوراست و زیاد است، آن هم باید باشد، لكن این چیزى كه براى این ملت دارد پیش مى‏آید، این چیزى كه در شرف تكوین است، از آن تأثرمان زیاد است؛ مى‏ترسیم."(صحیفه امام خمینی(ره) -جلد اول- صفحه 247 )

 

2- سخنرانی مورخ 20 آذر 1341 خطاب به رئیس شهربانی و رئیس ساواک قم:

دستگاه تبلیغاتی تلویزیون متعلق به یك دسته اقلیت منفور(بهائیت) است و گویا قرار است درتمام كشور توسعه پیدا كند. صاحب آن (حبیب ثابت پاسال) ، علاوه بر اینكه اقتصاد مملكت ما را در دست گرفته ، كارخانه پپسی كولا یك كانون جاسوسی است . در تلویزیون قصد دارند نمایش زنان سابق و امروزی را در 17 دی (سالروز کشف حجاب رضاخانی در سال 1341شمسی) بدهند و روز مزبور، زنان نیز در مقابل عدم اجرای لایحه انجمنهای ایالتی و ولایتی تظاهراتی بنمایند. از همین حالا عده ای از اهالی تهران وشهرستانها به ما مراجعه نموده اند كه اگر چنین عملی صورت گیرد، ما هم در همان روزعكس العمل نشان خواهیم داد و مجلس یادبودی برای كشته شدگان مسجد گوهرشادمی گیریم . آیا چنانچه در مقابل 22 دسته از جنس لطیف ، دستجات اوباش و چاقوكش راه بیفتند، تصور نمایید چه پیشامدهایی خواهد شد؟! روی این فكر، جواب این اشخاص راما دادیم كه معلوم نیست چنین عملی انجام شود. خوب است آقایان به ادارات مركزی خود گزارش دهند كه مراسم روز 17 دی را بیش از آنچه كه هست جلوه ندهند و مردمی را كه اعصابشان تحریك شده ، [به ] وسیله دستگاه تلویزیون بهاییها تهییج ننمایند. دستگاه بهاییت و كارخانه پپسی كولا دستگاه جاسوسی یهود فلسطین (اسرائیل)است .

3- سخنرانی امام خمینی در مسجد اعظم قم-12 اردیبهشت 1342:

" وای براین مملکت‌؛ وای براین هیا‌ت حاکمه‌! وای بر این دنیا‌! وای بر ما! وای بر این علمای ساکت‌! وای بر این نجف ساکت‌! این قم ساکت است. این تهران ساکت است‌. این مشهد ساکت‌! این سکوت مرگبار اسباب این می‌شود که زیر چکمه‌های اسراییل‌؛ به دست همین بهائی‌ها‌؛ این مملکت ما ؛ این نوامیس ما ؛ پایمال شود‌‌… اگر همه علمای اسلام یک مطلبی را بگویند‌؛ حالا که خطر بر اسلام وارد شده و آن خطر یهود است و حزب یهود- که همین حزب بهائیت است‌- این خطر که حالا نزدیک شده‌؛ اگر آقایان‌؛ علمای اعلام‌؛ خطبا‌؛ طلاب‌؛ همه با هم همصدا بگویند که آقا ما نمی خواهیم که یهود بر مقدرات مملکت ما حکومت کند." (‌صحیفه نور- ج۱-ص ۲۱۳ و ۲۱۶)

 

منابع:

1- صحیفه امام خمینی(ره)

2- کتاب چهار مقاله در زمینه بهائیت

3- سایت تبیان

4- سایت امام خمینی

5- سایت پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت

طبقه بندی: عقائد بهاییت،  تاریخ بهاییت،  ردیه،  داستانهای بهاییت،  ایران وبهاییت،  معرفی بهاییت،  حرف حساب شیعه،  اخبار بهاییت،  عمومی، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در شنبه 28 اسفند 1389 توسط بهایی پژوه