در این بخش قصد دارم روایاتی را در باب مهدویت خدمتتان ارائه دهم ، انشاء الله که مورد توجه شما قرار بگیرد.

روایت اول:

عمرو اهوازی گوید ، امام حسن عسکری (ع) پسرش را به من نشان داد و فرمود این پسر امام شما است بعد از من. (اصول کافی- ج2- کتاب الحجّه- ص154)

روایت دوم:

محمد بن مسلم گوید از امام صادق (ع) شنیدم ، می فرمود قائم (ع) پیش از آنکه قیام کند غیبتی دارد . گفتم ، چرا؟ فرمود: به راستی که اومی ترسد و با دستش اشاره به شکمش کرد؛ یعنی از کشته شدن. ( اصول کافی –ج 2- کتاب الحجّه- ص174)

 

روایت سوم:

امام علی(ع) فرمود:

برای قائم ما غیبتی است که مدت آن طولانی خواهد شد.( کمال الدین و تمام النعمه- ج2- ص303)

روایت چهارم:

محمد بن مسلم گوید از امام صادق (ع) شنیدم ، می فرمود اگر شنیدید صاحب الامر(ع) غایب شده منکر او نشوید. ( اصول کافی –ج 2- کتاب الحجّه- ص174)

 

روایت پنجم:

در روایتی آمده صاحب الامر (ع) دو غیبت دارد در یکی به خاندان خود مراجعه دارد و در دیگری گویند ، نابود شد، در کدام وادی رفت ، من گفتم در این وقت ما چه کنیم؟ فرمود: اگر مدعی امامت پیدا شد از او چیزهائی را بپرسید که مانند امام عصر باید جواب دهد.

(چون اخبار از غیب و پرسش از مشکلات مسائل و علوم مخصوص به ائمه اگر درست گفت و موافق آنچه از ائمه نقل شده ، بدانید که او امام است و این نشانه مخصوص به علماء است – از مجلسی (ره)) ( اصول کافی –ج 2- کتاب الحجّه- ص178)

 

روایت ششم:

حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) فرموده اند:

قائم (ع) قاضیان زشتکار را کنار می گذارد...و حکمرانان ستم پیشه را عزل می نماید و زمین را از هر خائنی پاک می سازد.( بحارالانوار- ج51- ص120)

 

روایت هفتم:

مفضّل از امام صادق (ع) نقل کرده که فرمودند:

به خدا قسم ای مفضّل ! امام قائم از میان همه ادیان و ملل اختلاف را بر می دارد و دین همه یکی خواهد شد. ( بحارالانوار-ج53-ص4)

 

روایت هشتم:

در روایتی آمده چون قائم به پا خیزد به عدالت حکم خواهد کرد و در روزگار او جور و ستم به کلی برداشته می شود . به وسیله ایشان راه ها امن می گردد و زمین برکاتش را بیرون می آورد و آن حضرت هر حقی را به صاحبش باز می گرداند.(بحارالانوار- ج52- ص338)

  

روایت نهم:

از امام صادق (ع) روایت شده که فرمودند:

" علم بیست و هفت حرف است و تمام آنچه پیامبران برای مردم آورده اند دو حرف بوده است . مردم تا زمان حاضر بیش از این دو حرف را در نیافته اند. اما چون قائم ما قیام کند ، بیست و پنج حرف دیگر را آشکار سازد و آنها را در میان مردم بپراکند و دو حرف گذشته را نیز بدانها بیفزاید ؛ بدین ترتیب تمام بیست و هفت حرف علم گسترش می یابد."

(بحارالانوار- ج52- ص336)

 

 

روایت دهم:

از امام باقر (ع) روایت شده که فرمودند:حکومت مهدی علیه السلام شرق و غرب عالم را فرا می گیرد...در آن زمان هیچ نقطه ویرانی در زمین باقی نمی ماند ، مگر آنکه آباد می گردد.

( کمال الدین- ج1- ص331)

 

 

با تشکر از توجه شما

 

طبقه بندی: حرف حساب شیعه،  عمومی، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در چهارشنبه 8 دی 1389 توسط بهایی پژوه